Projektleder til kursusafdelingen

Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade - LMS, tilbyder kurser, foredrag og workshops over hele landet til forskellige målgrupper. LMS har sammen med foreningens videnscenter ViOSS en stor faglig viden, og kursusafdelingens formål er at videreformidle denne viden. Vi søger en projektleder, som kan drive, udvikle og skabe opmærksomhed omkring vores kursustilbud.

31-01-2018

Fristen for indsendelse af ansøgning er overskredet.

Vi tilbyder:

  • En mulighed for at være en del af en professionelt drevet forening, hvor der ikke er langt fra idé til handling, og hvor du har mulighed for at udvikle dine kompetencer
  • At du bliver ankerperson i kursusafdelingen og styrer vores kursustilbud for foreningens forskellige målgrupper som fx fagpersoner, kommunale medarbejdere, lærere, frivillige, pårørende, børn og unge
  • At du får hovedansvaret for videreudviklingen af vores selvværdsprojekt MindTalk, der består af workshop og undervisningsmateriale målrettet børn og unge og med formålet at forebygge spiseforstyrrelser og selvskade hos denne målgruppe
  • En spændende hverdag i et tværfagligt miljø, hvor du bliver en del af et dynamisk team, herunder LMS’ videnscenter ViOSS

 

Tilbage